hír
Ladányi Jancsó Jakob Élő kövek című rövidfilmje bekerült a 75. Berlini Nemzetközi Filmfesztivál hivatalos rövidfilmes versenyprogramjába. Az alkotás…
továbbmagazin
Mélyen ironikus címmel debütált az interneten Hajdu Szabolcs legújabb filmje: békét ne keressünk benne, helyette szokatlanul direkt módon mondja el…
továbbhír
2020. április 23-án a Vimeón debütál Hajdu Szabolcs új nagyjátékfilmje, a Békeidő. A járványhelyzet következtében a mozik kényszerű bezárása…
továbbmagazin
Hajdu Szabolcs néhány hete saját színdarabjának filmes adaptációjával elnyerte a Karlovy Vary filmfesztivál fődíját és a legjobb férfi főszereplő…
továbbmagazin
A tavalyi Prágai Quadriennáléra szervezett workshop/happening kombóként indult és az idei Filmszemlén kötött ki a jp.co.de, ami ugyan a játékfilmek…
továbbhír
Több szempontból is kísérletinek nevezhető alkotással mutatkozik be a 43. Magyar Filmszemle játékfilmes programjában Fancsikai Péter. A fiatal…
továbbmagazin
Full disclosure vagy hogyan szokták ezt mondani: már évek óta dolgozom a Krétakörnek, pályázati anyagokat és egyéb szövegeket fordítok nekik, ezért…
továbbhír
Schilling Árpád rövidfilmje, a Határontúl nyerte el a zsűri nagydíját a „Premiers Plan” filmfesztiválon a franciaországi Angers-ben, amely 2005.…
továbbMegérkezett magyar mozikba a Lakos Nóra Véletlenül írtam egy könyvet című rendezése, ami a gyerekek és a családok életéről és problémáiról szól játékos, elemelt hangvételben.
Újjászületett a magyar ifjúsági film, és ebben nincs semmi véletlen
Ahol a Bauhaus és a tinilányos hangulat találkozik
Együtt mozizhatnak kicsik és nagyok – 7 magyar családi filmet ajánlunk
a teljes dossziéA Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dosszié